Vše ze třídy zajíčků

Aktuality ze třídy Zajíčků

Veselé Velikonoce

Zdravíme naše milé Zajíčky a moc jim děkujeme za krásné emaily a fotky. Moc nás těší, že se svým dětem tak pěkně věnujete a využíváte volného času k společným aktivitám :) ... Doufáme, že jste si také užili a příjemně strávili Velikonoční svátky a posíláme výběr fotografií... A nyní už tu máme měsíc duben a budeme se věnovat dopravní výchově a bezpečnosti. Sledujte náš web, máme Vás moc rádi! Zdraví Vás zajíček Ušáček a paní učitelky Andrejka, Adélka a Zuzka.

Velikonoční tvoření

Ahoj Zajíčci,

blíží se nám svátky jara Velikonoce a zajímalo by nás jestli už se na ně chystáte třeba jarním úklidem zahrádky, domova, výzdobou nebo pečením Velikonočních dobrot? Budeme rádi, když se s námi opět podělíte o fotografii s nějakým zajímavým Velikonočním nápadem. My jsme se zajíčkem už stihli zasadit travičku, vyrobit velikonoční vajíčko jako zápich a upéct zaječí perníčky, které se chystáme v následujících dnech ještě nazdobit. Schválně jestli spočítáte kolik zajíčkových perníčků je na fotografii, a který z nich asi bude zaječí maminka?

 

...A až půjdete v pondělí s pomlázkou na koledu za Vaší maminkou, tak nezapomeňte říct pěknou básničku neboli koledu. Tady Vám posíláme několik typů, krásné Velikonoce!

Hody, hody, doprovody,
dejte vejce malovaný.
Nedáte-li malovaný,
dejte aspoň bílý,
slepička vám snese jiný…

Kropenatá slepička
snesla bílá vajíčka,
obarvím je, vymaluji,
všechny chlapce podaruji,
pentličky si nastříhám,
na pomlázku jim je dám.

Slepička běhá po dvoře,
vajíčko se kutálí v komoře,
slepička kdák! Vajíčko křáp!
Máte mi ho panímámo dát.

 

Pozdravy z jarní stezky

...a jeden krásný pozdrav od Martínka :)

 

 

Pozdravy z jarní stezky

Ahoj zajíčci,

jsme moc rády, že jste se zúčastnili jarní stezky a že se Vám líbila. Děkujeme za zaslané fotografie a přejeme Vám krásný den a následující víkend. V příštím týdnu nás čeká několik Velikonočních nápadů, tak se moc těšíme :)

 

Hraní s domácími zvířátky a jejich mláďátky

Ahoj Zajíčci,

moc děkujeme za vaše pozdravy a zaslané fotografie, už se nám moc stýská a těšíme se na Vás. Tak alespoň posíláme zase trochu zábavy na tento týden. V neděli byl 1. jarní den a s jarem přichází na svět i nová zvířecí mláďátka, většinou se jmenují jinak než jejich dospělí rodiče... Pozorně si prohlédni obrázek a vždy pojmenuj všechna zvířátka na každém řádku. Poté najdi mamince správné mláďátko, víš jak se jmenuje? Pokud ne, tak ti maminka nebo tatínek poradí, a ty to po nich několikrát zopakuj, aby sis to lépe zapamatoval. Pak si zkuste s maminkou nebo tatínkem povídat o tom, jaký máme z konkrétního dospělého domácího zvířátka užitek. Jestli od něj máme třeba vajíčka nebo mlíčko, a co se z těchto věcí dá dále dělat.

Přejeme hodně zábavy, zdraví  paní učitelky od Zajíčků.

...A tady jedna veselá písnička, kterou semůžete společně naučit a zazpívat.

https://www.youtube.com/watch?v=dhedg_B5Wsc

...A pozdravy od Patrička a Kubíka :)

 

Nejbližší akce Zajíčků