Vše ze třídy Machnín Koťátka

Aktuality ze třídy Machnín Koťátka

Piráti zpátky ve školce

Johoho, zdravím suchozemskou verbeš,

celá naše posádka se vrátila z dlouhých cest, zpátky na naší domácí loď "školku". 

Rozhodli jsme se, že budeme loupit nejen na vodě, ale také ve vzduchu a na souši. Proto jsme celý minulý týden zkoumali dopravní prostředky. Vyrobili jsme si parník, padák, loď nebo malovali auta, a vyzkoušeli si je v terénu. 

Tenhle týden jsme vyrazili na silnici, chtěli jsme se stát piráty silnic. Ale zjistili jsme, že na silnici existují pravidla, která se musíme naučit, abychom přežili! Vyrobili jsme si svého piráta, zítra mu vyrobíme auto. Společně s nimi si budeme ukazovat, jak se má chovat chodec a pravidla silničního provozu (značky, semafor ad.).

V dalším týdnu budeme pokračovat, ale sedneme si na kolo nebo přisedneme jako spolujezdec do auta.

Zároveň se nám stala taková nemilá věc. Když jsme s kuchařem byli zkontrolovat zásoby jídla do podpalubí, zjistili jsme, že nám pomalu dochází. Proto jsem vydal rozkaz, že musíme s posádkou něco vypěstovat! Prozatím jsme začali vysazovat ředkvičky.

Držte nám palce!

Tas a Pal, kapitán Ostrý Dráp

Jarní země

Johoho,

zdravím všechny suchozemský červy, ale taky naší posádku. Všichni piráti posílají pozdravy a prohlašují, že výpravu do Jarní země všichni zdárně přežili.

Tady jsou důkazy. Vyrostlo nám pár Trávošů:-D. Staráme se o kuřata, slepice, kozy a jinou havěť, která nám dala suroviny. Z těch jsme si pak udělali obložené chleby k večeři. Vyrobili jsme hnízda pro ptáky z přírodnin, ale také třeba z perníku. Pak k nám na návštěvu přilezlo pár brouků. Někteří piráti se vrátili na ostrovy z minulých výprav a vyzkoušeli si například krystalizaci nebo potkali záhadné příšery. Pozor, někteří také sbírali odpadky a učili se třídit:-D

Zítra hurá na Velikonoční ostrov. Držím pirátům palce, třeba najdou poklad!

Kapitán Ostrý Dráp

 

Poklady z výpravy

Johoho,

zdravim všechny suchozemský červi, co hodí voko na tuhle zprávu. Chci se vám pochlubit s mojí pirátskou posádkou, která je nejlepší na celém mořském světě. Statečně bojují, dobývají ostrovy a vyhrávají poklady. Jestli mi nevěříte, tak se přesvědčte.:

Tas a Pal,

Kapitán Ostrý Dráp!

PS: Kdo si chce zahrát na piráta nebo bojovníka, mám tady pro tebe nejděsivější příšeru, draka Koronu, který nám teď lítá nad hlavama. Zvládl bys jí porazit?

Odkaz: https://ms-kollarova.cz/_files/200000449-bcc1bbcc1e/jak-zvitezit-nad-drakem-koronem.pdf

 

Pirátská výprava

Johoho, zdravím všechny suchozemský červy,

dejte si pozor, potuluje se nám tady po okolí jedna pirátská loď s krvelačnými piráty. Pirát Děsivej Žralok, Bystrý Vočko, Krvavá Šavle, pirát Hulk, Dřevěná noha, Skleněný Voko, Nemo, Jack Sparow, Kulhavý Černovous, můj bratr Dračí Dráp, Mořská Krysa, Johnny Kubík a také dvě dámy, pirátka Sedmikráska a Elizabeth Swannová. Najdeš nás tam všechny?

Už třetí týden brázdíme širé moře. Nejprve jsme si museli vyrobit lodní deník, truhlu s pokladem a pirátskou tabulku úkolů. Pak jsme zahájili pirátskou výpravu na ostrovy pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek. Tam na nás čekala zvířata, která nás za splnění úkolů pustila k pokladu. Tento týden nás při odpočinku na moři překvapila příšera, Kraken. Naštěstí jsme jí porazili, ale možná se v těchto vodách pohybují další příšery. Držte nám palce, ať to do pátku přežijeme.

Jinak pirát Bystrý Vočko během plavby zahlédl dva nové ostrovy. Podle legendy by to mohly být Jarní a Velikonoční ostrov. Tak až nabereme síly a spočítáme poklad, vyrazíme určitě tam!

Tas a Pal,

kapitán Ostrý Dráp (Mourek).

Srdíčka pro radost

Milí Zajíčkové, Slůňátka, Tygříci, Myšičky, Koťátka a Medvídci,
 
 
doufáme, že se máte dobře a doma moc nelumpačíte. Nám se po vás moc stýská a už se nemůžeme dočkat, až si spolu opět užijeme spoustu zábavy a naše školka se opět rozzáří radostí a vašimi hlásky. Bez vás je školce i nám smutno a tak nás napadlo, že pokud byste chtěly, mohly byste samy nebo s rodiči vytvořit  SRDÍČKO  pro radost. Například srdíčko závěsné, srdíčko různě malované, polepené, omotávané bavlnkami, květinové, zkrátka fantazii se meze nekladou a každý nápad oceňujeme. Dole najdete odkazy s různými nápady.
 
A co potom se srdíčky uděláme? Určitě v televizi vidíte jak se zdravotníci starají o nemocné v nemocnicích a  odiče vám vysvětlili, proč nemůžete do školky, proč musíme nosit roušky....Tak až se sejdeme, tak si všechna  srdíčka vystavíme, prohlédneme a  prostřednictvím našich maminek - zdravotních sestřiček - je předáme do liberecké nemocnice , abychom moc poděkovali  všem  zdravotníkům - sestřičkám , lékařům, záchranářům a ostatním  za to, jak se v této náročné době starají o nemocné babičky a dědečky  a všechny ostatní . Tímto malým dárkem jim řekneme jak moc si vážíme jejich práce a jak jsme rádi, že je máme, protože bez nich by to nešlo. 
 
Doufejme, že srdíčka v liberecké nemocnici udělají trochu radosti. Té není nikdy dost a především v tomhle nelehkém období ji obzvlášť potřebujeme a oceníme. Jdete do toho s námi? Ve školce je vás 129 dětí - kolik bude srdíček? Moc se těšíme na vaše nápady... Myslíme na vás, opatrujte se a všem přejeme pevné zdraví
 
paní učitelky ze Stromovky a z Machnína 
 
Inspirace na srdíčka:

Nejbližší akce Machnín Koťátka