Barvy u Koťat

Čusky lusky, čauky mňauky,

kočičí mámy a tátové. To nám ten školní rok krásně začal. Koťátka mají nové i známé kamarády, ale hlavně novou paní učitelku a třídu. Parádně si to tu užíváme, ale pozor, vedle zábavy se taky připravujeme na školu. Tento týden přišly koťata do školky a v posteli seděl žlutipírko. Květák (Květák Ředkvička je plyšový kamarád kluk, s kterým bádáme, děláme pokusy aj.) si hraje na indiána a tak jsme se k němu přidali. V pondělí jsme se Žlutipírkem postavili osadu a tee-pee a hádali, kde je pírko a indián (prostorové vnímání). V úterý k nám přišla návštěva z Technické univerzity a připravila nám skvělý stavěcí program "Malý stavitel". My si ale stihli se Žlutipírkem ještě namalovat obrázek žlutým kořením, ja to dělali indiáni. Ve středu byl Květák s Mourkem Zelenopírkové, tak jsme si hráli na žáby a cvičili si dech a jazýček. Dělali jsme bubliny v rybníce, ale bublinami jsme taky malovali. A zelenou barvu jsme podle indiánů vytvořili ze špenátu a kopřivy.

Recepis na bublinové malování: https://www.vytvarne-navody.cz/bublinova-kouzla-a-otisky/

Ve čtvrtek budeme Červenopírci, budeme si hrát a dělat pokusy s červenou barvou. Co asi indiáni používali z přírody, když chtěli červenou? Víte to? Zeptejte se ve čtvrtek Koťat a uvidíte! Namalujeme si totiž obrázek z přírodních barev. V pátek budeme Modropírci a jako správní indiáni budeme počítat.

Abysme si mohli hrát na indiány, dejte prosím Koťatům nějaké oblečení v dané barvě. ČT - červená, PÁ - modrá.

ÚKOL NA DOMA: Až budete mít chvilku čas, zkuste s Kotětem vymyslet, jaké barvy byste našli u vás doma. Třeba v kuchyni, na zahradě a zkuste z toho nakreslit obrázek. No a doneste nám ho pak do školky, my jsme pěkný zvědavci:-).

Inspirace: https://jdeteven.cz/games/cz/malovani-prirodnimi-barvami

VELKÁ PROSBA:

Touhle cestou bysme vás s Květákem chtěli taky o něco požádat. Začíná se nám stávat, že chodí koťata do třídy hodně pozdě. Příchod do školky je do 8:00 h. Pro ně by bylo nejlepší chodit do 7:30. Říkáte si proč? Protože každé ráno dostanou koťátka od Mourka úkol a pak si jdou hrát vlastní hru. Když dorazí v 8:00 nebo 8:15, nemá už čas pořádně si pohrát. Jsou pak smutní, nebo vyjukaní. Zkuste to prosím. 

Díky fíky,

Květák a Mourek.