Začínáme 1.září - CO VÁS ČEKÁ ?

Vážení rodiče, v úterý začíná nový školní rok a vaše děti budou v nových třídách . Dostanete informaci o nové výši stravného a školného. 

Pandemie stále není na ústupu a tak stále platí níže uvedená pravidla vstupu do MŠ , která jste povinni respektovat :  

 • PROSÍME VÁS , abyste v budově MŠ nosili roušky , i když podle státního nařízení nejsou povinné. Bereme to jako VÝRAZ OHLEDUPLNOSTI vůči našemu zdraví a PŘEDEM VELICE DĚKUJEME . / budovu lze obtížně větrat a denně je tu až 260 lidí /
 • děti roušky mít nemusejí, pro případ výskytu onemocnění máme roušky " školkové " , které si vypereme
 • NEVSTUPUJTE , POKUD CÍTÍTE PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ , POKUD JSTE V KARANTÉNĚ nebo jste byli v kontaktu s nakaženou osobou.
 • VŠUDE dodržujte ODSTUPY 2 m , dítě může doprovázet pouze 1 nezbytná osoba .
 • Při vstupu ošetřete sobě i dětem RUCE DESINFEKCÍ / stojan / .
 • Denně sdělte osobě pověřené ranním filtrem ZDRAVOTNÍ STAV dítěte a vyčkejte změření teploty.
 • V ŠATNĚ mohou být pouze 2 dospělé osoby - VYČKEJTE NA CHODBĚ s odstupy.
 • PŘED PŘEDÁNÍM DÍTĚTE zkontrolujte, že si řádně umyje ruce
 • Pozdrav s učitelkou bude OČNÍM KONTAKTEM, SLOVNÍM POZDRAVEM a případně zamáváním rukou.
 • NENOSTE DO MŠ ŽÁDNÉ HRAČKY ANI JINÉ PŘEDMĚTY.
 • VŽDY V PÁTEK ODNESTE DOMŮ POUŽITÉ PRÁDLO A PYŽAMO.
 • V MŠ a na zahradě se zdržujte pouze na NEZBYTNĚ NUTNOU DOBU.
 • Pokud vás budeme kontaktovat z důvodu příznaků onemocnění dítěte , MUSÍTE SI HO VYZVEDNOUT MAXIMÁLNĚ DO JEDNÉ HODINY od oznámení a informovat poté MŠ o charakteru diagnozy, abychom mohli případně zrušit zvýšené epidemiologické opatření .  
 • Po každé absenci z důvodů jakéhokoli onemocnění si vyžádejte od lékaře potvrzení, že je dítě zdravé a může být opět přijato do mateřské školy. ODEVZDEJTE HO při návratu do MŠ učitelce.

                                                                         CHRAŇME SE NAVZÁJEM - DĚKUJEME

FOTOGRAFIE z celého roku 2019/2020

FOTOGRAFIE  z činnosti 

Školní rok 2019/2020

Vážení rodiče. V průběhu roku byly pořizovány v mateřské škole fotografie, které nyní naleznete na odkazu: www.skolkastromovka.rajce.idnes.cz. Na tomto odkazu si rozkliknete album s názvem třídy Vašeho dítěte a školního roku  . Pro přístup do alba použijte následující údaje: Jméno: MŠ Stromovka, Heslo: bude sděleno individuálně formou sms  

PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE A PŘÍSTUP K FOTOGRAFIÍM JSOU URČENY POUZE ZÁKONNÝM ZÁSTUPCŮM zobrazeného dítěte. Fotografie jiných dětí nesmíte nikomu předávat ani dále šířit. Nemáte oprávnění používat fotografie veřejně, sdílet je , ani využívat ke komerčním či jiným než soukromým účelům. Porušení tohoto závazku bude považováno za porušení Zákona na ochranu osobních údajů s možným trestním postihem . ředitelka MŠ Stromovka 285/1,Liberec 10

Děkujeme za roušky od maminek

ROUŠKY PRO DĚTI MŠ STROMOVKA OD MAMINEK

Po znovuotevření mateřských škol vznikla potřeba, aby každé dítě disponovalo alespoň dvěma rouškami pro případ výskytu onemocnění v MŠ. Děti si tedy musely přinést roušky z domova a my jsme je uložily pro případ potřeby. Hned nás ale napadlo , že bude složité použité roušky dále vyměňovat, skladovat, případně vracet rodičům . Samozřejmě praktičtější by bylo mít roušky pro děti vlastní, které budeme hygienicky udržovat sami v MŠ, ale finanční náklady na pořízení by byly dost vysoké. Nad tím přemýšlely i hodné a chytré maminky , které jsou na mateřské dovolené, a i když v naší školce vlastní děti nemají, tak ušily přes 600 krásně barevných dětských roušek a zadarmo je věnovaly našim 140ti   dětem v Mš Stará v Machníně a v MŠ Stromovka v Liberci . Velice tímto děkujeme za nezištnou pomoc - paní učitelce Evě Kyselové z MŠ Stará za skvělý nápad , její sestře paní Haně Macháčkové za organizační zajištění a všem maminkám švadlenkám paní Strakové, Faltové , Blance Viola, Lucii Zemanové, Anně Mikezové a možná i dalším, které pomohly. Sice si všichni přejeme , aby roušky zůstaly jen uloženy a připraveny, ale myslím, že v podzimním období a při cestování MHD , je určitě využijeme.Roušky od maminek web

Nabídka místa uklízečky na zástup

Mateřská škola, Liberec,Stromovka 285/1,příspěvková organizace  přijme uklízečku Dohodu o provedení práce  na zástupy za nemoc. 

Podmínka : kvalifikace minimálně vyučení ,  kladný vztah k dětem, časová flexibilita, dobrý zdravotní stav, ochota dojíždět

Kontakt : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PaedDr. Jana Kubíčková, ředitelka - 730 844 022

Rozdělení dětí do tříd od 1.9.2020

INFORMACE PRO RODIČE – rozdělování dětí do nových tříd od 1.9.2020

V těchto dnech připravujeme s učitelkami rozdělení dětí do nových tříd pro školní rok 2020/2021.

Opět budou 2 mladší třídy – SLŮŇATA a ZAJÍČCI a dvě starší třídy MEDVÍDCI a TYGŘÍCI .

PROTOŽE budeme mít 48 předškoláků , budou ve starších třídách přednostně / možná i výhradně / děti, které dosáhnou k 31.8.2020 minimálně 5ti let.

OBĚ PŘEDŠKOLNÍ TŘÍDY BUDOU OBSAHOVĚ PLNIT POVINNOU PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKU .

Třídy musí být vyváženy z hlediska sociálně – kulturního , genderového   / podle pohlaví / i z hlediska individuálních vzdělávacích potřeb a možností dětí .

VŽDY SE SNAŽÍME RESPEKTOVAT PŘEDEVŠÍM PŘÍNOSNÁ DĚTSKÁ PŘÁTELSTVÍ A VAZBY i VAŠE PŘÁNÍ , ALE NEMŮŽEME VYHOVĚT VŠEM – TŘÍDY JSOU KAPACITNĚ OMEZENY.

Vaše návrhy tedy bereme a využíváme jako podnětné, ale konečné rozhodnutí o rozdělení dětí do tříd je v kompetenci ředitelky školy.

I během prázdnin dochází v seznamech k různým změnám / stěhování dětí, odhlašování , povinné přijímání předškoláků …../

Konečný seznam bude znám v posledním srpnovém týdnu a bude vyvěšen od 28.8.2020 u hlavního vchodu a na webových stránkách školy pouze s křestními jmény.

Děkuji Vám za pochopení a máte-li nějaký podnět, který mi chcete sdělit, ráda ho s Vámi budu konzultovat.               

                                     Jana Kubíčková, ředitelka školy

9.6.2020