Mimořádné opatření - výskyt hmyzu

Vážení rodiče,

jak jste byli informováni z nástěnky u hlavních dveří, byl u jednoho dítěte v MŠ ze třídy Tygříků zjistěn výskyt štěnice na jeho osobním oblečení. Prokazatelně bylo zdrojem hmyzu domácí prostředí, respektive dům napadený hmyzem.   

Situace byla okamžitě řešena izolací dítěte a všech jeho věcí , dítě bylo v MŠ přítomno cca půl hodiny. V tuto chvili dítě do MŠ přechodně nedochází . Ihned jsem situaci řešila s Krajskou hygienickou stanicí RNDr. Kafkovou a odbornou firmou LIDESIN a provedli jsme všechna opatření, která nám byla doporučena. Došlo k částečné deratizaci místa v šatně / vše v souladu s bezpečnostními pokyny a po provozu /  a preventivní likvidaci ložního vybavení dítěte. Plyšové hračky v celé MŠ byly dle pokynů vyprány a usušeny v čističce prádla. Budeme prostředí pečlivě monitorovat.

Preventivně jsme rodičům doporučili odnést všechny věci dětí domů a vyprat s desinfekční přísadou a nejlépe usušit v sušičce, případně nechat chemicky ošetřit. 

Pevně doufáme, že se nám podařilo zachytit problém včas a spolu s Vámi preventivně zamezit případnému výskytu hmyzu v MŠ.

Podle informací z KHS je výskyt tohoto  hmyzu bohužel v Liberci velmi častý , zejména v panelových domech , včetně sídliště Františkov. Trvalá likvidace je obtížná a dlouhodobá vzhledem k malé účinnosti deratizačních prostředků. 

V tuto chvíli žádný výskyt hmyzu v MŠ  NENÍ.  Další kroky budu nadále koordinovat s Krajskou hygienickou stanicí.

Věřte, že i nám je situace nepříjemná a snažíme se o co nejúčinnější řešení. 

                                           Děkuji Vám za pochopení                   ředitelka školy PaedDr. Jana Kubíčková 

 

 

LOGOPEDIE 11.února 2020

LOGOPEDIE - hospodářská budova

ÚTERÝ 11.února  2020

RODIČE

7,00  

D.Adam

7,15

B.Maxmilián

7,30  

R. ADAM

7,45  

K. Štěpán

8,00

N.ADAM

8,15

K. Veronika

8,30

D. Nathaly

8,45    

G.Poršová

9,00

S.Samuel

9,15

Č.Tomáš

9,30

Sebastian

9,45

Rozálie

 
10,00

     

10,15

10,30

     

 

PTÁTE SE - ODPOVÍDÁME - školné a stravné

ODPOČET ŠKOLNÉHO V MŠ  VE VYÚČTOVÁNÍ DANÍ 2018 / viz bod 4. /

1. ŠKOLNÉ O PRÁZDNINÁCH
Proč musím platit  školné i o prázdninách, i když dítě do MŠ nedochází ?
Je to proto, že školné v MŠ je ROČNÍ  a platí se v měsíčních zálohách. Platit se musí po celou dobu, kdy je dítě v MŠ zapsáno. Pokud rodič  PÍSEMNĚ ukončí předškolní vzdělávání dítěte formou Dohody, podepsanou ředitelkou školy, tak od následujícího měsíce již nemusí školné platit.  
O prázdninách je výše školného snížena o poměrnou část, kdy je MŠ uzavřena. Pokud však zaplatíte běžné školné , o nic nepřijdete. Přeplatek vám bude vrácen automaticky - současně s vyúčtováním stravného.

2. STRAVNÉ O PRÁZDNINÁCH
Musím platit zálohy na stravné, když dítě o prázdninách nebude docházet ?
Pokud dítě o prázdninách do MŠ nedochází, tak nemusíte zálohy na stravné platit.mic

3. KDY MI BUDE VRÁCEN PŘEPLATEK STRAVNÉHO ?

Stravné je zúčtováno vždy k 31.8. aktuálního roku. Na účet je přeplatek vrácen do konce září. Ale pozor - záloha je placena vždy pouze za 20 dní . Pokud má měsíc více než 20 dnů,  může vzniknout i nedoplatek . Takže i pokud dítě občas chybí, tak přeplatek nemusí vzniknout. O výši přeplatku se můžete informovat u hospodářky školy p. Arientové/ tel. 485151062 /  - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , o případných nedoplatcích vás budeme informovat.

4. Školné 2018 jako daňová úleva
Podle nové úpravy  je možné odečíst si částku zaplacenou a započitatelnou jako " školné " za dítě v MŠ  jako odčitatelnou daňovou položku ve vyúčtování daně z příjmu za rok 2018.
Potvrzení o výši této částky vám  automaticky vystaví HOSPODÁŘKA ŠKOLY  po 15.lednu 2019  a bude vám předáno ve třídě.

POMŮŽETE NÁM ? Nevyhazujte papír - PŘINESTE HO DO ŠKOLKY

Mateřská škola již pátým rokem sbírá netříděný papír a účastní se soutěže u Kovošrotu. Díky tomu každým rokem získáme až 10.000,-Kč do Třídního fondu a můžeme tak dětem dopřát další divadelní pohádky nebo akce . Pomůžete nám sbírat ? Po celý rok můžete průběžně balíčky s papírem pokládat na lavičku před kuchyní, paní školnice ho uloží do skladu papíru. Máte-li větší množství sběru, třeba z firmy a jste ochotni nám ho darovat, nemusíte ho vykládat ve školce, ale můžete ho rovnou odvézt do sběrny Kovošrotu ve Vilové ulici : nad sídlištěm u restaurace E- klub  zahněte doprava a potom doleva - za zverimexem a archivem  je Kovošrot.  Tam  nahlásíte, že sběr je určen pro MŠ Stromovka. Dostanete vážní lístek, který nám můžete pro kontrolu odevzdat . Peníze nám budou připočteny ke sběru odváženému z MŠ. Termíny odvozu vždy sdělujeme 1x měsíčně.  MOC DĚKUJEME .bublifuk

Další články...