Úkolníček pro Slůňata

Vítáme vás po Velikonocích.

 Začal nám měsíc duben. Jestlipak jste si z někoho udělali legraci, když byl 1. dubnový den-apríl?  My jsme si pro vás na tento týden připravily pohádku o Budulínkovi, můžete si, zasadit hrášek, uvařit hrachovou polévku, přebírat hrách a čočku.

 
Pohádku o Budulínkovi si můžete poslechnout zdeOtázky k pohádce:

Proč liška odnesla Budulínka? Co udělal Budulínek špatně?
Co bys udělal ty, kdyby ti liška nebo někdo jiný sliboval, že když ho pustíš domů, bude si s tebou hrát?
S kým bydlel Budulínek?
S kým bydlíš ty?
Víš, jak se jmenuje maminka, tatínek, sourozenci? (jméno i příjmení)
Budulínek bydlel v domečku na vesnici.
Kde bydlíš ty? V domku nebo v bytě v paneláku?
Bydlíš na vesnici nebo ve městě? Jak se město/vesnice jmenuje?
 Vaření: Co jedl Budulínek v pohádce? Máte doma také hrášek? Jaký? Mražený, zavařený nebo suchý? Hrášek je velice zdravý. Roste v luskách. Jestli už maminka neví, co pořád vařit, poraď jí hráškovou polévku.

Malý zahradník: Hrášek si také můžeš zasít. Pokud máte zahrádku, zasázej hrášky rovnou do země. Pokud zahrádku nemáte, můžeš si hrášek zasadit alespoň do květináče nebo do kelímku. My  si hrášek zasadíme až dorazíte do školky do našeho záhonu.

Šikovné prstíky: S hráškem si můžeš také pohrát. Pokud máte doma kromě hrášku ještě např. čočku nebo fazole, můžeš si je smíchat a potom třídit jako Popelka. Je to zábava, a navíc si procvičíš prstíky.

Pokud nemáte hrášek, jistě najdeš doma korálky na navlékání. Které korálky mají tvar a barvu jako hrášek? Vyber je a navlékni jich celou šňůrku. Nebo můžeš střídat např. zelený, červený, zelený, červený, nebo kulatý, hranatý, a tak pořád dokola. Nespleteš se?


Babiččina zahrádka: Když si liška vezla Budulínka do liščího doupěte, jeli okolo babiččiny zahrádky. Podívej se na obrázky. Umíš pojmenovat babiččiny kytičky? A kdo je ještě na babiččině zahrádce? (vlaštovky, čáp).